Vi som arbetar på Provinum

Vi är Provinum

Provinum är en dryckesimportör som arbetar med gastronomi. Vi söker helheten, kombinationerna som gör att mat och dryck tillsammans smakar lite bättre. Alla vi som arbetar här har en lång och gedigen erfarenhet av att arbeta med vin på alla möjliga vis.

Prislista för restaurangkund
VILL DU ATT VÅRA VINER SKA FINNAS PÅ DIN VINLISTA?

NY KUND

B E S T Ä L L N I N G: Vänligen skicka din beställning till order@provinum.se

L E V E R A N S: Då vårt lager ligger strax utanför Stockholm har vi möjlighet att leverera inom Stockholm Stad dagen efter inkommen order före klockan 10.30. Vid beställning efter 10.30 sker leverans två dagar efter. För samtliga orter utanför Stockholm Stad gäller specifika dagar för leverans och att beställningen inkommer senast 13.30 två dagar före. Se vilka dagar som gäller för din ort här.

F R A K T: För leveranser som överstiger ett ordervärde 4000 kr ex moms inkluderat fakturarabatt ingår frakten. Vid ett lägre ordervärde till kommer en fraktkostnad på 400 kr ex moms.

F R Å G O R
: Är du redan kund hos oss vänligen kontakta din säljare vid eventuella frågor. Vill du bli kund så är du hjärtligt välkommen att kontakta någon av våra säljare nedan.

Teamet

Elisabeth Engelsen Ellqvist

Managing Director | StockholmE-post: Tel: + 46 703 48 66 11

Matthias Pettersson

Sales Development Manager | StockholmE-post: matthias@provinum.seTel: + 46 736 46 86 86

Marie Åslund

Marketing Manager | StockholmE-post: marie@provinum.seTel: +46 701 48 34 44

Fredrik Svennbeck

Logistics Manager | StockholmE-post: fredrik@provinum.seTel: + 46 702 57 38 51

Clara Grabe

Senior Brand Manager & PR | StockholmE-post: clara@provinum.seTel: +46 762 21 12 78

Johan Nilsson

Brand Manager | Stockholm/VäxjöE-post: johan@provinum.seTel: +46 706 43 38 97

Jessica Gilck

Digital Communications Manager | Stockholm E-post: jessica@provinum.seTel: +46 760 01 65 11

Ellinor Holm

Logistics (Parental leave) | StockholmE-post: Ellinor@provinum.seTel: +4673 73 37 208

David Wenell

Sales Manager | StockholmE-post: david@provinum.seTel: + 46 768 82 78 46

Fredrik Aron

Key Account | Syd/öst/västE-post: fredrik.aron@provinum.seTel: + 46 708 76 87 02

Adam Lindberg

Sales | StockholmE-post: adam@provinum.seTel: +46765777191

Gustav Kock

Sales- and Marketing Coordinator | Stockholm E-post: gustav@provinum.seTel: +46 722 06 83 13
Loading...

  • Tellusborgsvägen 67a, Hägersten, Sverige
  • 126 29 - Stockholms län - Sverige
Provinum